top of page

Přidejte se k Začni učit v Česku!

Hledáme dobrovolníky

Když začala ruská agrese na Ukrajině, každý jsme přemýšleli, jak můžeme pomoci. Někdo poslal peníze, někdo se vydal pomáhat osobně, někdo na hranice a další přemýšleli, jak pomoci těm, kteří budou utíkat do bezpečí okolních států

 

V současností pobývá na území Česka tisíce ukrajinských žen a dle odhadů může mít až
10 000 z nich různé formy pedagogického vzdělání. Mohou tak pomoci českému vzdělávacímu systému, kterému 6 000 lidí chybí. Jsou tu však dvě bariéry - legislativní a jazyková.


                                                                       LEGISLATIVA
Orientaci v zákonech se věnujeme také. Ukazujeme, jak a kde provést nostrifikaci, kde hledat práci, jak si napsat životopis atp. Většinu zvládají ukrajinské učitelky samy, potřebují jen ukázat správný směr.

                 

                                                                          JAZYKY

U jazykové bariéry potřebují víc pomoci. Od března 2022 se spojujeme s různými neziskovkami, projekty a jazykovými ústavy. Vznikají jazykové aplikace, učebnice, kurzy, videa a další pomůcky, které usnadňují učení nového jazyka. 

 

                                                                           PROČ?

Díky naší standardní agendě, kterou je dostávání motivovaných zájemců do škol, máme jasnou představu o učitelských tématech a rozhodli jsme se proto pokračovat v konverzačních lekcích, které vznikly ve spolupráci s Člověkem v tísni a jejich aplikací Nauč mě to!

 

Cílem lekcí není příprava na jazykovou zkoušku z českého jazyka, ani gramatika. Soustředíme se na rozmluvení, větší sebevědomí učitelek a posilování znalostí českého školství a reálií.

Protože češtinou je neučíme jen nový jazyk, ale dáváme jim naději. Naději, že najdou práci, pro kterou mají vzdělání a budou si tak moci zařídit život na úrovni, která jim náleží.

Pojďte společně s námi dát ukrajinským pedagožkám naději! Staňte se naším dobrovolníkem tematických konverzací. Zapojit se můžete online i offline u nás
v pražském Kampusu Hybernská (u Náměstí Republiky). 

Jak vypadá naše podpora dobrovolníků?

Nebudete v tom sami! Spousta našich dobrovolníků s námi spolupracuje už od našeho prvního běhu kurzů a mají už krásnou konverzační „rutinu“ se svými pedagožkami, které se díky lekcím a podpoře nebojí hledat práci v českých školách!

Zaškolíme

Na úvodním školení dostanete metodické základy výuky českého jazyka.

Moderně

Aplikaci vyvinul Člověk v tísni ve spolupráci s lektorkami Českého centra Kyjev a se společností EducaSoft.

Sdílíme

Pořádáme pravidelné online sborovny. Můžete zde sdílet s dalšími dobrovolníky své úspěchy, využít bezpečné prostředí i pro sdílení nezdarů.

Supervizujeme

Dobrovolníci dostávají prostor sdílet náročná témata, se kterými se mohou potkat. Sdílená starost je poloviční a sdílená radost je až dvojnásobná. 

Zpětné vazby od účastnic

„Byla jsem spokojená protože moc dobře nás učila paní lektorka))) přednášky byli zajímavé, a každý týden bylo něco nového)))“

bottom of page