top of page

PRO VEDENÍ ŠKOL

Informace k zaměstnávaní ukrajinských pedagožek

Jste ředitel*ka školy a chtěli byste u sebe zaměstnat ukrajinské pedagožky / asistentky pedagoga? 

Pravidla pro zaměstnávání ukrajinských pracovníků ve školách podléhá pravidlům stanoveným právními předpisy, které (pokud jste ještě neměli důvod), můžete prostudovat na tomto odkaze.

Vyplňte dotazník za vaši školu, který vám pomůže obsadit volné místo. Náš projekt od počátku ruské agrese na Ukrajině buduje rozsáhlou databázi ukrajinských pedagožek, kterou neustále rozšiřujeme.

Zároveň jsme v naší kemnové organiazci začali vyvíjet aplikaci Kde učit?, která je jakousi „seznamkou“ pro školy a zájemce o práci ve školách. Hledající škola i uchazeč o práci vyplní své profily a algoritmus je pak propojí. Máme rozšíření jak pro české vyučující, tak i ukrajinské pedagožky i asistentky pedagoga. Do aplikace se dostanete po kliknutí na logo. 

 

 

 

Velká část z nich touží po zaměstnání ve svém oboru a podnikají proto kroky, kroky směřující k práci ve školách. My jim na tomto webu říkáme „Cesta ukrajinské učitelky do českého školství“. Vše začíná nostrifikací a ženy postupují po jednotlivých krocích a zažívají svá malá vítězství. 

Pokud byste rádi podnikli kroky k přijetí ukrajinské pedagožky do svého sboru, moc rádi vám pomůžeme najít vhodné kandidátky. Stačí vyplnit profil své školy v aplikaci Kde učit! a my se vám ozveme!

Ozvěte se naší kolegyni Veronice na veronika@zacniucit.czRáda vám pomůže! 

Snímek obrazovky 2024-05-07 v 15.35.55.png
bottom of page