top of page

Setkání ukrajinských učitelek

Uspořádali jsme už dvě ’offline’ setkání ukrajinských pedagožek, které se v současné době nachází na území České republiky. V květnu ‘23 jsme uspořádali setkání v Kampusu Hybernská a druhé listopadové v prostorách Node5. Na obě setkání dorazily nejen ukrajinské pedagožky, ale i členové našeho spolku Začni učit! i organizací, které stejně jako my pomáhají ukrajinským uprchlíkům v Česku – META, ÚPOL a Člověk v tísni.

Ми вже організували дві "офлайн" зустрічі українських освітянок, які зараз перебувають у Чеській Республіці. У травні 2023 року ми організували зустріч у Гібернському кампусі, а другу - у листопаді в Node5. На обох зустрічах були присутні не лише українські жінки-педагогині, але й члени нашого об'єднання "Починаймо викладати!", а також організації, що подібні до нас. а також організації, які, як і ми, допомагають українським біженцям у Чехії - META, ÚPOL та Člověk v tísni.

2023_05_29 - Beseda UA učitelky-AV-sítě-6836.jpg

První setkání

Vyučující, asistent*ka pedagoga, zájemci o problematiku, člen*ka některé z pomáhajících organizací – všichni byli zváni ke sdílení!

Povídali jsme si jak s Ukrajinkami, tak našimi dobrovolníky, kteří vedli konverzace v češtině pro pedagožky. 


Вчитель, асистент вчителя, зацікавлені особи
зацікавлені в темі, член організації, що допомагає, - всі були запрошені до участі!

 

Ми спілкувалися як з українцями, так і з нашими волонтерами, які проводили бесіди чеською мовою для вчителів.

Druhé setkání

Akci jsme vysílali online a záznam najdete na našem YouTube kanále, kam se dostanete kliknutím na tlačítko níže. Není potřeba mít založený účet, video můžete shlédnout i bez e-mailu u služby Google.

Захід транслювався онлайн, і ви можете знайти запис на нашому каналі YouTube, натиснувши кнопку нижче. Вам не потрібен обліковий запис, ви можете переглядати відео без електронної пошти Google.

Na akci jsme s sebou měli také materiály, které popisují cestu ukrajinské pedagožky do českého školství. Rádi je dáváme ke stažení, jen nás prosím při sdílení na sociálních sítích označte.

Ми також мали з собою матеріали, що описують подорож українського вчителя до чеської системи освіти. Ми з радістю надамо їх для завантаження, просто позначте нас, коли будете ділитися ними в соціальних мережах.

2023_11_14 - Setk†n° ukrajinskžch dobrovoln°kÖ-_ales_vopat-s°tō-9425.jpg
bottom of page