top of page

Setkání ukrajinských učitelek

Uspořádali jsme už čtyři osobní setkání ukrajinských pedagožek, které se v současné době nachází na území České republiky. V květnu ‘23 jsme uspořádali setkání v Kampusu Hybernská, druhé listopadové v prostorách Node5 a další na jaře v krásných prostorách Velkého mlýna v Praze. Na všechna setkání dorazily nejen ukrajinské pedagožky, ale i členové našeho spolku Začni učit! a připojily se další organizace, které pomáhají ukrajinským uprchlíkům v Česku – META, ÚJOP, VISK, Člověk v tísni a další.

Ми вже організували чотири особисті зустрічі з українськими вчительками, які зараз перебувають у Чехії.  У травні 23-го року ми провели зустріч у Гібернському кампусі, другу - в листопаді в Node5, а третю - навесні в прекрасному приміщенні Велкого містечка в Празі. На всіх зустрічах були присутні не лише українські вчительки, але й члени нашої асоціації «Починай викладати!» та інших організацій, які допомагають українським біженцям. та інших організацій, які допомагають українським біженцям у Чехії - META, ÚJOP, VISK, Člověk v tísni та інші.

Pravidelně pořádáme i online setkání komunity, kterého se mohou zúčastnit i ti z vás, kdo mají Prahu z ruky. O dalším online setkání, které plánujeme na podzim, vás budeme informovat.

Ми також проводимо регулярні онлайн-зустрічі спільноти, які відкриті для тих з вас, хто має доступ до Праги. Ми будемо тримати вас в курсі про наступну онлайн-зустріч, яку ми плануємо на осінь.

Další setkání ukrajinských učitelek
plánujeme na podzim 2024.
 

Brzy zveřejníme bližší informace. Zatím se můžete podívat, jak probíhala minulá setkání.

2024_06_12 - Zaüni uüit UA setk†n°__ales_s_fotakem_site-2691.JPG

Čtvrté setkání

Další setkání proběhlo v trochu pozměněné podobě. Opět jsme se sešli v krásných prostorách Velkého mlýna. V úvodu jsme představili novinky v našem projektu a podařené spolupráce. Navázali jsme s informacemi ohledně pořádání státních jazykových zkoušek, což je téma, o které má stále více z vás zájem. O přestávce jste hojně navštěvovali stánek organizace META a využili osobního setkání s dalšími ukrajinskými učitelkami. Ve druhé části programu jsme vytvořili tři centra, ve kterých na vás čekaly tři ukrajinské učitelky, které působí v českých školách. Každá z nich si pro vás připravila tipy a informace, které vám mohou pomoci v cestě do českých škol.

 

Věříme, že jste si setkání užili tak jako my a těšíme se na vás na podzim! 🌻
 

2024_06_12 - Zaüni uüit UA setk†n°__ales_s_fotakem_site-2584.JPG
2024_04_03 - ZU ukrajinskā uüitelky-_ales_vopat-s°tō-2434.jpg

Třetí setkání

Přes 80 ukrajinských učitelek přišlo sdílet i čerpat zkušenosti, odhalovat kroky integrace do českého školství a sdílet své úspěchy i varovat přes možnými nástrahami, se kterými můžeme pomáhat.

Setkání jsme zahájili už tradičně představením činnosti: 
💙 co děláme, proč to děláme, 
💛 co se změnilo u nás, 
💙 kde všechny informace najít, 
💛 představením naší nové aplikace (více informací už brzy) 
💙 a svůj prostor dostal i Lex Ukrajina VI. Díky výkladu od META víme, co nás (a hlavně ukrajinské ženy) od září čeká a podnikneme potřebné kroky.

Druhé setkání

Akci jsme vysílali online a záznam najdete na našem YouTube kanále, kam se dostanete kliknutím na tlačítko níže. Není potřeba mít založený účet, video můžete shlédnout i bez e-mailu u služby Google.

Захід транслювався онлайн, і ви можете знайти запис на нашому каналі YouTube, натиснувши кнопку нижче. Вам не потрібен обліковий запис, ви можете переглядати відео без електронної пошти Google.

Na akci jsme s sebou měli také materiály, které popisují cestu ukrajinské pedagožky do českého školství. Rádi je dáváme ke stažení, jen nás prosím při sdílení na sociálních sítích označte.

Ми також мали з собою матеріали, що описують подорож українського вчителя до чеської системи освіти. Ми з радістю надамо їх для завантаження, просто позначте нас, коли будете ділитися ними в соціальних мережах.

2023_11_14 - Setk†n° ukrajinskžch dobrovoln°kÖ-_ales_vopat-s°tō-9425.jpg
2023_05_29 - Beseda UA učitelky-AV-sítě-6836.jpg

První setkání

Vyučující, asistent*ka pedagoga, zájemci o problematiku, člen*ka některé z pomáhajících organizací – všichni byli zváni ke sdílení!

Povídali jsme si jak s Ukrajinkami, tak našimi dobrovolníky, kteří vedli konverzace v češtině pro pedagožky. 


Вчитель, асистент вчителя, зацікавлені особи
зацікавлені в темі, член організації, що допомагає, - всі були запрошені до участі!

 

Ми спілкувалися як з українцями, так і з нашими волонтерами, які проводили бесіди чеською мовою для вчителів.

bottom of page