top of page
Snímek obrazovky 2023-09-12 v 19.09.31.png

Učím v české škole

Milá kolegyně, milý kolego, vítáme vás v České republice a mezi námi učiteli. Jsme rádi, že jste se rozhodli pokračovat i zde ve své krásné, dobrodružné a kreativní profesi.I když budete mít pocit, že je tu všechno jinak, že je náročné zvykat si na novou kulturu, prostředí i na nové žáky, ujišťujeme vás, že na to nejste sami. 

Pro jednodušší začátek s učením v ČR nabízíme několik možností podpory. Jednou z nich je příručka pro začínající učitele. Rádi bychom vás provedli tématy, které zároveň ukazují, o co se v českém školství snažíme. Celou příručku si můžete stáhnout tady. Níže jsme pro vás shrnuli některá témata z příručky, tak se hned můžete dát do čtení.

2023_05_19 - Začni učit Cheb-AV-Sítě-2754.jpg

NÁSTUP DO ŠKOLY

Už víte, v jaké škole budete působit. Než nastoupíte, zkuste si uvědomit svou profesní vizi. V tomto článku vám pomůžeme svou vizi odhalit.

 

2023_05_19 - Začni učit Cheb-AV-Sítě-2795.jpg

NÁROČNÝ ZAČÁTEK

Začátek v nové práci může být náročný. Seznamujete se s žáky, stáváte se součástí sboroven a porad. Je toho opravdu hodně a musíte myslet na spoustu věcí.

2023_05_12 - Začni učit-AV-sítě-_edited_edited.jpg

PLÁNOVÁNÍ VÝUKY

Při plánování výuky je důležitá práce s cílem. Vzdělávací cíle se vztahují k obecné koncepci školského systému (RVP) a jednotlivých škol (ŠVP).
Co to znamená?

bottom of page